Jakie szkła korekcyjne wybrać?

optyka deka jakie szkla korekcyjne wybrac

Wybór szkieł korekcyjnych to ważna decyzja, zwłaszcza że okulary zwykle robimy na co najmniej dwa-trzy lata. Na co, poza oczywiście ceną, zwracać uwagę wybierając szkła? Jakie szkła korekcyjne wybrać?

Jednoogniskowe, wieloogniskowe, progresywne

To pierwsza ważna decyzja i warto wiedzieć, o co chodzi. Szkła korekcyjne jednoogniskowe charakteryzują się tym, że korygują jeden rodzaj wady wzroku. Z kolei wieloogniskowe to takie, które można stosować są przy jednoczesnym występowaniu krótkowzroczności i nadwzroczności. Taka soczewka umożliwia dobre widzenie zarówno na odległość, jak i podczas czytania.

Do wyboru są jeszcze soczewki trójogniskowe, z których najbardziej popularne są ostatnio soczewki progresywne. Pozwalają one dobrze widzieć zarówno z bliska, jak i z daleka, a także z odległości pośredniej. Ważną cechą tych soczewek jest to, że są bardzo estetyczne.  Nie widać w nich, jak w przypadku soczewek wieloogniskowych, widocznych krawędzi „odgradzających” od siebie różne ogniskowe.

Soczewki specjalne

Często zdarza się nam przyjmować w zakładzie klientów, a zwłaszcza klientki z dużą krótkowzrocznością, dla których problemem jest, że okulary bardzo wyraźnie pomniejszają ich oczy. Takiego efektu można uniknąć stosując soczewki asferyczne.

Innym rodzajem soczewek specjalnych są tzw. fotochromy, która zabarwiają się pod wpływem światła, dzięki czemu jego dostęp do oka jest ograniczony. To takie trochę połączenie okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych, aczkolwiek ochrona przeciwsłoneczna nie jest tak silna.

Ochronne powłoki

Jest ich bardzo wiele i wybór każdej z nich zależy od indywidualnych potrzeb klienta. Są to np. powłoki ułatwiające czyszczenie szkieł, powłoki chroniące przed drobnymi uszkodzeniami, powłoki antyrefleksyjne (dla tych, którzy dużo czasu spędzają przy komputerze), powłoki chroniące szkła przed drobnymi uszkodzeniami. Coraz częściej też stosuje się specjalistyczne powłoki. Takie powłoki zatrzymują określony rodzaj światła (np. światło niebieskie emitowane przez komputery). Inne rozjaśniają obraz, dzięki czemu umożliwiają komfortową jazdę samochodem nocą.

A więc jakie szkła korekcyjne wybrać? To trudna sprawa. Dlatego najlepiej wpadnij do nas. Dobierzemy najlepsze dla Ciebie!

Przeczytaj także:

http://www.optykadeka.pl/uncategorized/jak-wybrac-pierwsze-oprawki-wybierz-pierwsze-oprawki/

http://www.optykadeka.pl/uncategorized/jak-wybrac-okulary-przeciwsloneczne?/